email
Modificari la MONOGRAFIILE CONTABILE in 2021: Studii de caz + Explicatii detaliate

Va oferim CADOU un Raport Special Gratuit 

"Modificari la MONOGRAFIILE CONTABILE in 2021: Studii de caz + Explicatii detaliate"

Adauga adresa ta de e-mail pentru a primi Raportul Gratuit, oferit de Contabilul.ro.
Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

VIDEO: Livrarea intracomunitara de mijloace fixe

livrare intracomunitaramijloace fixeTVA
In anul 2006 societatea a achizitionat din Germania un mijloc de transport (autotractor) la pretul de 35.000 euro

In perioada de la data achizitionarii si pana in prezent acesta a fost utilizat in activitatea de transporturi de marfuri, expirandu-si perioada de amortizare la data de 31.10.2011. In luna decembrie 2011, acest mijloc de transport urmeaza sa fie vandut unei persoane juridice din Bulgaria (cu un numar valid de inregistrare pentru TVA) la pretul de 1.400 euro.

Care este modul de intocmire a facturii externe din punctul de vedere al TVA si obligatiile declarative privind aceasta tranzactie?

Va invitam sa urmariti filmarea pentru raspunsurile oferite de specialistii www.portalmonografiicontabile.ro


de Contabilul.ro

Citeste mai multe articole pe aceeasi tema:
livrare intracomunitaramijloace fixeTVA

Ti-a placut acest articol? Da Like, Printeaza sau trimite prin WhatsApp si Email!

Data aparitiei: 09 Decembrie 2011


Votati articolul "VIDEO: Livrarea intracomunitara de mijloace fixe":
Rating:

Nota: 5 din 5 din 1 voturi


ClubContabilitate.ro - intrebarea zilei

Diferente de marfa intre stocul scriptic si cel faptic

Intrebare: Daca la o firma stocul de marfa scriptic este de 100000 si cel faptic de 9.000 pot sa trec toata marfa pe 607 si 607 in acest caz e cheltuiala deductibila sau ce alte variante mai sunt sa scada stocul fara sa se impute nimanui? Trebuie si 378 trecut pe cheltuieli?

Raspuns: Conform art. 21 (4) lit.c) nu sunt deductibile cheltuielile privind bunurile de natura stocurilor...... » citeste tot raspunsul aici

Alte articole publicate in data de 09 Decembrie 2011 ARTICOLE SIMILARE

Opinia ta conteaza! Scrie-ne mai jos ce parere ai despre acest subiect dar si ce alte subiecte din domeniu te intereseaza si ai dori sa scriem despre ele!


Daca ai intrebari care necesita consultanta in contabilitate, le poti adresa pe www.PortalContabilitate.ro sau www.ClubContabilitate.ro. Va multumim!


X
user
user
Intrebare antispam: 7 - 3 =
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016



Subiectele saptamanii

Atentie, Contabili!

Noutati in Codul Fiscal 2021 - Monografii contabile actualizate
Cititi «Raportul Special Gratuit» oferit de specialistii nostri

DESCARCA GRATUIT Raportul Special
"Modificari la MONOGRAFIILE CONTABILE in 2021: Studii de caz + Explicatii detaliate"


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016
X