In anul 2007 o firma a construit o cladire.Toate facturile au fost inregistrate pe 231.
La finalizarea cadirii tot soldul din 231 a fost trecut pe 212. Au mai ramas 3 facturi la furnizorul respectiv care nu au fost platite. Dupa judecata in anul 2011 s-au stornat acele facturi.
Cum se inregistreaza in contabilitate acum?Contul 231 nu mai are sold.
Va invitam sa urmariti filmarea pentru solutiile oferite de specialistii www.portalmonografiicontabile.ro
Ghidul practic al contabilului din domeniul constructiilor
Registrul de Evidenta Fiscala PFA
Cartea verde a Contabilitatii 2026






